субота, 30 березня 2019 р.
пʼятниця, 29 березня 2019 р.
Fun-Route зробили добірку "Туристично-інформаційних центрів" та відвідали один з них
Профікемпівці відвідали туристично-інформаційний центр «Центр Європи».
Коротка інформація про центр:
Центр розпочав свою роботу у червні 2010 року. Оформлений у гуцульському стилі: дерев’яні вироби, вишивки та скляні вітражі. На території розміщено стенди, які інформують відвідувачів про це історичне місце, дають характеристику його ландшафтів, флори і фауни. Основна функція центру — проведення еколого-освітньої роботи.



Добірка центрів:
1. Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах діє як еколого -освітній та туристично-інформаційний центр.
Адреса: 90600, Закарпатська обл., м. Рахів, вул. Красне Плесо, 77
http://cbr.nature.org.ua/museum/tour/index.html
e-mail: cbr-rakhiv@ukr.net
тел.: +380 3132 22914, +380638662168, +380971396828
Музей працює без вихідних з 8:00 до 16:45, обідня перерва з 12:00 до 13:00.
2. Туристично-інформаційний центр «Гуцульська світлиця».
Адреса: 90600, Закарпатська обл.,м. Рахів, вул. Миру, 42
тел.: 038 (03132) 2-13-45, +380679957356
Завдання туристично-інформаційного центру: інформування туристів про визначні місця, нічліжну та гастрономічну базу, сервісні послуги (прокат, транспорт, провідництво); про можливості організації екскурсій та екоосвітніх занять; резервацію місць в нічліжній базі за телефонними та Інтернет - замовленнями; безкоштовне надання інформаційних бюлетенів для потреб туристів, будь-яка інформація по ЗТШ та його реклама; реалізація путівників, буклетів, сувенірів через роздрібний продаж; тісна співпраця з діючою рятувальною службою.
3. Агентство агроекотуризму
Адреса: 90600, Закарпатська обл.., м. Рахів, вул. Шевченка, 8
тел.: +380969647603,
сайт: http://www.smerekovahata.com.ua,
www.eco-tour.rachiv.net
4. Туристично-інформаційний центр «Центр Європи»
с. Ділове, тел. 038 (03132) 2-29-14, 038 (03132) 2-21-93
Основна функція туристично-інформаційного центру – проведення еколого-освітньої роботи. Завдання: надання еколого-освітньої інформації; проведення екскурсій; реалізація журналів, буклетів, календарів, листівок, тощо.
5. Туристично-інформаційний центр «Високогір’я Карпат»
ур. Перемичка, тел. 038 (03132) 2-29-14, 038 (03132) 2-21-93
Розташований у підніжжі Говерли. Перший об’єкт інфраструктури у високогірній частині Чорногірського хребта. Поєднує освітню та рекреаційну функції. На базі центру облаштований рекреаційний притулок на 29 місць. Тематичне спрямування експозиції – екосистеми високогір’я та традиційне господарювання Закарпатської Гуцульщини.
6. Туристично-інформаційний центр «Карпатська форель»
ур. Ліщинка, с. Ділове, тел. 038 (03132) 2-29-14, 038 (03132) 2-21-93
Тематичне спрямування туристично-інформаційного центру – водні та рибні ресурси краю. Наявна одна експозиційна кімната. Найкращий період відвідування квітень-жовтень.
7. Туристично-інформаційний візит-центр «Кевелів»
пр. Кевелів, смт. Ясіня, тел.0038 (03132) 2-29-14, 038 (03132) 2-21-93
Знаходиться на перетині популярних турмаршрутів високогір’я Свидовця та Чорногори. Основний вид експонатури – художні панно вітрини. Наявний один експозиційний зал та відеозал. Тематичне спрямування – флора і фауна Карпат.
четвер, 28 березня 2019 р.
Еріка і Віка діляться досвідом
Для учнів Рахіськоїх школи № 2 - дівчата розповіли про архітектурні пам’ятки Рахівщини, а саме про Струківську церкву та церкву Різдва Пресвятої Богородиці.
Школярі слухали з цікавість про нові для себе об’єкти, та самі захотіли прийняти участь у такому проекті, як "ПрофіКемп"
пʼятниця, 22 березня 2019 р.
Сувенір - на базі Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах
За сприяння завідувача Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах - Ігоря Кальби, учасники команди Fun-Route виготовляли власну сувенірну продукцію.
Рахів - край легенд, тривожних звуків трембіт, запальних танців і задушевних коломийок. Край, що зберіг свою мову, традиції і звичаї. Тут можна побачити обряди, які сягають сивої давнини і пов'язані з святами Різдва, Великодня, Юрія, Івана Купала. Рахів - край туризму та відпочинку, перлина гуцульського краю - відкриває свої щирі обійми для кожного мандрівника, дає можливість отримати насолоду для очей та свято для душі і тіла у всі пори року.
Профікемпівці сподіваються втілити у своїх виробах всі тонкощі гуцульської Рахівщини. Передати енергію Карпат. Збереження та красу природи.
Що це буде? Поки секрет, адже все ще попереду))
Досліджуємо назви осіб у терміносистемі бджільництва та професію бджоляра

Названа група досить давня, її основу становить давньоруська лексика. У ній виділяємо кілька підгруп:
а) назви осіб, які займаються бджільництвом (загалом): бортник, пасічник, бджоляр, бджільник, пчоляр та ін.;
б) назви осіб, які переробляють продукти бджільництва: воскобійник, медовар, вощник та ін.;
в) назви осіб за професійною підготовкою: майстер-бджоляр, технік-бджоляр, бджоляр-практик, бджоляр-тепличник.
Бортництво — спосіб бджільництва, що прийшов на зміну примітивному «видиранню» меду диких бджіл у дуплах дерев, відомий в Україні з часів княжої доби. Найдавніша назва особи, яка займалася бортництвом, — бортник. Назва пасічник - позначення особи, яка займається пасічництвом, похідне від пасіка, виникає приблизно в Х-ХІ ст.
Приблизно з ХІХ ст. термінологія бджільництва поповнюється термінами бджоляр, бджільник, бджолознавець на позна чення осіб, які займаються бджільництвом (загалом). В основі
цих назв праслов’янське слово. Від них утворилася значна
кількість похідних слів та словосполучень на позначення людини, яка розводить, доглядає та вивчає бджіл: бджолознавець —
фахівець із бджолознавства; бджоляр, бджільник — той, хто розводить бджіл.
Серед проаналізованих назв осіб, які займаються переробленням продуктів бджільництва, у сучасній терміносистемі бджільництва вживаються медовар та воскобійник, решта назв перебувають у пасивному лексичному складі мови.
Це відкриття для фанроутівців стало новим, адже ми навіть не здогадувалися що сучасна пасіка містить стільки значень та слів.
Професія - Бджоляр
Бджоляр займається вивченням і розведенням бджіл. Він досліджує життя бджіл в різних її проявах в штучних і природних умовах життя.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ БДЖОЛЯРЕМ:
Щоб розводити бджіл, необхідно навчитися спілкуватися з ними, мати спеціальний інвентар, бути в курсі сучасних технологій бджолярства. Крім знання біологічних особливостей бджіл, важливо розбиратися і в польових квітах, сортах меду, в способах переробки воскової сировини.
Заняття бджільництвом сильно міняє спосіб життя людини. Бджоли не виносять різких неприємних запахів, зокрема парфюмерії, алкоголю і тютюну.
РОБОТА ДЛЯ БДЖОЛЯРА:
Фермерські господарства, власні пасіки.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ:
- інтерес до природи
- спостережливість
- активність
- сміливість
- терпіння
ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ БДЖОЛЯРА:
Ви можете влаштуватися на роботу бджолярем у фермерське господарство. А можете зайнятися підприємництвом.
ПРОФІЛЬНА ОСВІТА:
Бджолярів готують в сільськогосподарських академіях і технікумах.
День різних шкарпеток з командою Fun-Route
Щороку 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдоромом Дауна. Учасники команди Fun-Route проводять дослідження з питань виникнення дати вираження толерантності до осіб з синдромом Дауна та долучаються до всесвітньої акції - приверення уваги всього світу до даної хвороби.
Отже, двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний з наявністю в клітинах людини 3-ї хромосоми в 21-й парі. Ймовірність народження дитини з таким діагнозом не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Fun-Route пропонують відвідати Форелеве господарство Карпатського біосферного заповідника
знаходиться в урочищі Ліщинка Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення.
На території розміщено 9 басейнів для нагулу риби та інкубатор, обладнаний 32 апаратами Шустера. Fun-Route пропонують відвідати даний обєкт, адже тут утримується понад 65 тис. лососевих порід з мальками: форель струмкова, форель райдужна та голець американський. Струмкова форель розводиться виключно для випуску в численні гірські річки і потічки задля підтримки не чисельних природних популяцій, в той час як інтродуковані види - для комерційних цілей.
На форелевому господарстві можна купити рибу та власноруч її відловити. Поряд розташований туристично-інформаційний центр, експозиція якого присвячена водним екосистемам та їх мешканцям, зокрема карпатській форелі.
А ще, тут бігає така гарненька парочка: нууу дуже приємне товариство.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Fun-Route - будні. Підготовка до масштабного районного заходу
Триває клопітка підготовка до проведення профінформаційного масового заходу для учнівської молоді Рахівського району "День кар’єри...

-
Близько десяти місяців команда Fun-Route працює над дослідженням туристичної привабливості свого рідного краю. У Європі цей унікальний, в...
-
У мешканців Карпат едельвейс здавна був символом мужності та кохання. Колись давно в гуцулів побутувало повір’я, якщо леґінь знайде квітку ...