середа, 5 вересня 2018 р.

Сезон відкрито!

В Рахові саме час іти до лісу по гриби, адже після короткочасних дождів і теплого сонечка - виглянули грибочки, а  саме:

Підберезовик - він зростає на грунті в листяних лісах і на галявині, з кінця липня до кінця листопада, ростуть вони поодинці або в дуже малих групах, легко використовувати в приготуванні.




Красноголовець - росте він як поодинці так і групою, з червня місяця до жовтня. Цей гриб  унікальний тим, що його не сплутати з жодним отруйним або неїстівним грибом,  він ні на кого не схожий. Також захоплюватися цими грибами не рекомендується людям, які мають проблеми із нирками і печінкою.

Опеньки - вони ростуть великими родинами на пеньках або коренях, іноді на тріщинах дерев, ростуть вони із серпня до перших заморозків. Опеньки можна смажити, сушити, засолювати, а також робити дуже смачний суп.




Лисички - вони ростуть великими родинами з липня по жовтень, у них яєчно-жовте забарвлення, їх частіше за все смажать і засолюють.



Білий гриб це один із найцінніших грибів, він росте з червня по жовтень, у нього товста біла ніжка, біля основи розширяєтьс. У рідкому молодому ялиннику та  на вологому грунті. Дуже великий плюс гриба полягає в сушінні на відміну від інших. Можна використовувати в різних цілях приготування. 





Чим корисні гриби для здоров'я?  
             

Вони сприяють зміцненню імунітету, усунення втоми і астенії. Вживання в їжу цього натурального продукту є однією з профілактичних заходів щодо недопущення розвитку захворювань судин і серця, а також онкології. Така дія обумовлюється біологічно активними речовинами, що входять до його складу. Науковими дослідженнями доведено протипухлинна активність речовини ленітан, яке є в складі деяких видів грибів. Воно ж протидіє  СНІДу. Унікальний природний продукт багатий селеном. Ця речовина є антиоксидантом, що знижує ймовірність розвитку раку передміхурової залози.

А Ви Знали?

- Доведено є той факт, що гриби існували 400 міліонів років тому, тобто задовго до появи динозаврів, вони є одним  з найдавніших мешканців планети. 
- Найдорожчими грибами в світі є трюфелі — їх вартість на даний момент становить від 3 до 7 доларів за 1 грам, в середньому.
- Гриби присутні у всіх біологічних нішах — у воді, на суші і в повітрі.
- У тропічних лісах Амазонії існують види грибів, спори яких піднімаються високо в повітря, створюючи поверхню для конденсації води, і, таким чином, викликаючи дощ.
- Вчені припускають, що для збільшення бойової люті вікінги вживали галюциногенні гриби.
- До винаходу синтетичних барвників гриби використовували для фарбування вовни та інших натуральних волокон. Вони здатні виробляти сильні, яскраві кольори.
-Вважають гриби найрізноманітнішими живими істотами на нашій планеті. Їх так багато, що на кожен вид рослин припадає 6 видів грибів. При приблизному підрахунку виходить, що грибів близько 2 мільйонів видів. Вивчено при цьому лише 100 000, а класифіковано і того менше.
- Важко повірити, але дуже великий білий гриб знайшли в Америці (штат Вісконсін) в 1985 році. Його вага  140 кг і мав охоплення два метри.
Деякі гриби мають грибниці, що світяться. Наприклад, коли приходить осінь і грибний сезон, в темряві можна побачити, як світяться грибниці опенька, що густо ростуть на трухлявих пнях, - фосфоресцирують. Це видовище раніше дуже лякало людей, вони тут таки населили ліс відьмами і лісовиками. Що цікаво - мерехтіння таких вогнів нагадує пересування живих істот, так як змінюється при кожному нахилі, кожному повороті голови.

Дослідження проводила: Катя Тодерюк, учасниця команди FunRoute

Немає коментарів:

Дописати коментар

Fun-Route - будні. Підготовка до масштабного районного заходу

Триває клопітка підготовка до проведення профінформаційного масового заходу для учнівської молоді Рахівського району "День кар’єри...